Halloween heksenkoekjes + decoratietips

02-10-2021 08:00

Categorie: Bakrecepten   Aantal: 10 stuks   Bereidingstijd: 50 minuten   Oventijd: 10-12 minuten

 

Ingrediënten:

55 g geschaafde amandelen, fijngemalen (of amandelmeel)

275 g bloem + beetje om te bestuiven

1 tl bakpoeder

120 g suiker

1 zakje vanillesuiker

110 g roomboter, gekoeld

1 ei

Snufje zout

1 el koud water

 

Topping:

Zakjes Dr. Oetker Cookie Icing (wit en/of roze)

Dr. Oetker Zachte parels

Eventueel Dr. Oetker kleurstoffen

 

Materialen:

Bakplaat met bakpapier

Mixer met deeghaken

 

Bereiding:

Meng de bloem, gemalen amandelen, vanillesuiker, suiker, bakpoeder en zout in een kom. Snijd de boter in stukjes en voeg samen met het koude water en het ei toe. Kneed het deeg met een mixer met deeghaken door elkaar.

Kneed het daarna nog kort met je handen door tot egaal deeg en zet daarna afgedekt een half uur in de koelkast. Verwarm ondertussen de oven op 180 graden. Bestuif een werkvlak met bloem en rol het deeg uit tot ongeveer 4 mm dikte.

Snijd er met een mes hoedjes uit en schuif deze met een spatel met een beetje bloem op de bakplaat. Werk eventueel met je vingers de punten van de hoed iets bij zodat ze iets schuin staan. Bak de koekjes 10 tot 12 minuten in de oven en laat ze daarna goed afkoelen. Kneed de zakjes Cookie Icing 1 minuutje met je vingers.

 

Decoratietip 1:

Trek rondom de koekjes een lijntje van 2 mm van de rand met de roze en witte Icing. Maak een dubbele lijn voor de riem van de hoed en gebruik een parel als gesp. Maak de hoedjes af met wat puntjes icing.

Decoratietip 2:

Doe wat van de witte icing in een kommetje en meng wat gele en rode kleurstof er door en meng tot een egale oranje kleur. Bestrijk met een klein lepeltje de bovenzijde tot 2 mm van de rand van de koekjes hiermee. Trek een lijn met het zakje icing waar de riem moet komen. Decoreer de hoeden verder met parels.